رادیوگرافی پزشکی

 

رادیو گرافی از دو کلمه «رادیو-radio» و «گرافی -graghy» به معنی پرتو نگاری به وسیله ی امواج رادیویی که این موج رادیویی به اشعه «ایکس-X» منحصر می شود تشکیل می شود و این مفهوم ، جدای از مفهوم رادیولوژی «radiology» به معنای موج شناسی رادیویی است و در حقیقت رادیولوژ کسی است که با بهره گیری از تصاویری که توسط شخص رادیو گراف یا همان پرتو نگار گرفته شده است به طور تخصصی و عمیق نوع و چگونگی ضایعه ی احتمالی موجود در بافت ها و اندام و یا نقاط انفصال و شکستگی و … را بررسی و تصمیم گیری می کند.

رادیو گرافی یکی از شاخه های مهم مهندسی پزشکی است که با بهره گیری از تجهیزات مختلف طراحی شده بر مبنای اشعه ایکس تصاویری گویا را در اختیار پزشک معالج قرار می دهد.

بر این اساس بافت هایی مثل پوست و هوای موجود در سیستم گوارش و … که اشعه ی ایکس را به راحتی از خود عبور می دهند رنگ سیاه را بر روی فیلم نگاتیو می نگارند و باقت هایی مثل استخوان  که مانع عبور اشعه ایکس است باعث ایجاد تصویر سفید بر روی فیلم شده که این خود بسته به محکم تر بودن بافت شفافیت رنگ سفید را کم و زیاد می کند یعنی بافت محکم تر تصویر سفید تری را می دهد . بافت هایی هم هستند که تصویر خاکستری به ما می دهند و این یعنی اشعه را به نسبت زیادی عبور می دهد.

تجهیزات رادیو گرافی از لحاظ فنی به دو دسته تقسیم می شوند:

  • رادیوگرافی ساده : که تصویر را بر روی فیلم نگاتیو ایجاد می کند
  • رادیوگرافی دیجیتال : که تصویر با استفاده از سنسور های معروف به RVG (RADIO VISIO GRAGHY) به صورت کاملا دیجیتال به کامپیوتر داده می شود.

شرکت مهندسی الکترونیک مهک آمادگی خود را برای ارائه خدمات پشتیبانی فنی تجهیزات تصویر برداری پزشکی توسط کارشناسان مجرب و با تجربه در زمینه سیستم های آنالوگ و دیجیتال به سراسر ایران اعلام می دارد. خدمات فنی دستگاه های :رادیوگرافی ساده و دیجیتال ، رادیوگرافی موبایل (پرتابل)، پانورکس و سفالومتری آنالوگ و دیجیتال، ماموگرافی آنالوگ و دیجیتال، فلوروسکوپی،فلوروسکوپی پرتابل (C-Arm)،رادیوگرافی و سنسور تک دندان، نصب ، جابجایی و راه اندازی مجدد انواع رادیوگرافی های نو ، دست دوم ، ریموت جهت دستگاه ها ، انواع رادیوگرافی نظیر پرتابل و سی آرم اتاق عمل . برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل نمایید.

رزومه

شرکت مهندسی مهک در سال 1397 در شهر قم تاسیس گردید.این شرکت با هدف انجام خدمات آموزشی و پژوهشی در زمینه های مختلف مهندسی الکترونیک از جمله تعمیرات تجهیزات الکترونیک,مخابراتی, سیستم های حفاظتی و نظارتی,شبکه های کامپیوتری,تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی و تجهیزات آزمایشگاهی و همچنین ارائه خدمات فنی و مهندسی به مراکز درمانی ایجاد شد. این شرکت با سابقه طولانی در زمینه ارائه، نصب و راه اندازی و خدمات فنی پس از فروش تجهیزات و لوازم مختلف آزمایشگاه‌های تحقیقاتی، صنعتی و آموزشی، دارای نمایندگی انحصاری شرکت‌های معتبر چینی می‌باشد.

  • تعمیرات تجهیزات پزشکی تجهیزات دندانپزشکی تعمیرات تجهیزات شبکه تجهیزات مخابراتی تعمیرات دوربین مداربسته تعمیرات مودم تعمیرات روتر روتر وایرلس تعمیرات سیسکو تعمیرات میکروتیک سیسکو میکروتیکتجهیزات پزشکی تعمیر اتوماسیون مهندسی پزشکی تعمیر پالس اکسی متر صنعتی تعمیر تجهیزات پزشکی تعمیر نوار قلب تعمیر هات پلیت دستگاه مهندسی پزشکی ایران اتوماسیون صنعتی تعمیرات تجهیزات دندانپزشکی کنترلر آشنایی با تجهیزات پزشکی تجهیزات رشته مهندسی پزشکی تعمیر پمپ سرنگ ای سی جی تعمیر فتومتر مانیتورینگ علائم حیاتی بازار کار مهندسی پزشکی دوره های مجازی تعمیرات تجهیزات پزشکی الکتروشوک تعمیر فتال مانیتور پمپ سرنگ الکترو شوک بیمارستان فتال مانیتورینگ HUNTLEIGH دوره آموزشی تعمیر تجهیزات پزشکی الکتروشوک nihon kohden الکترونیک تعمیرات تخصصی پزشکی لارنگوسکوپ الکتروکوتر valley lab نمایندگی تجهیزات پزشکی تعمیر تعمیرکار تجهیزات پزشکی الکترو شوک ODAM BRUKER ای سی جی kenz پالس‌ اكسي متر NEMOXY 412 تعمیر پمپ سرم تعمیر تجهیزات دندانپزشکی اتوکلاو رشته های مهندسی پزشکی اسپیرومتری jaeger تعمیر الکترو کاردیوگراف ای سی جی bionet درایو پمپ سرنگ JMS – SP 500 پمپ سرم JSB 1200 تعمیرات نرم افزاری دی وی آر انتقال تصویر فریمور دی وی آر فلش کردن به روز رسانی دی وی آر فایل فلش دوره آموزشی تعمیر و نگهداری تجهیزات پزشکی الکتروشوک کد مستر تعمیر برد مارکها و برندهای معروف تجهیزات پزشکی تعمیر الکترو شوک فیزیو کنترل مانیتور تعمیر دی وی آر تعمیرات سوییچ شبکه ریست رمز دستگاه ضبط کننده دوربین بازیابی رمز دوربین بازیابی پسورد دی وی آر آموزش تحلیل مدار ریکاوری پسورد ریکاوری رمز تعمیر میکروتیک تعمیر میکروتیک تعمیر هارد تعمیر و بازیابی اطلاعات هارد بازیابی اطلاعات هارد تعمیر تجهیزات پزشکی در قم تعمیرات یو پی اس فتال مانیتورینگ TOITO ای سی جی LEE