یونیت دندانپزشکی

در طول سالیان متمادی ، تاریخچه ی دندانپزشکی ابزار آلات و لوازم خود را مطابق با نیاز بیماران و راحتی کار دندانپزشک به روز کرد . یونیت و صندلی دندانپزشکی از جمله تجهیزاتی است که در طول زمان ، بشر به آن احساس نیاز کرد تا جایی که به این شکل و با این طراحی که امروزه در مطب ها و کلینیک های دندانپزشکی می بینم در آمد . گفته می شود اولین یونیت دندانپزشکی که شامل صندلی و تعداد معدودی ابزار و بازوی یونیت طراحی شد به اوایل سال 1700 میلادی و اولین یونیتی که به شکل تخت تا شو طراحی شد به اوایل سال 1800 میلادی بر می گردد.

امروزه یونیت های دندانپزشکی متشکل از یک صندلی متحرک با موتور های تعبیه شده برای بالا و پایین و جلو و عقب بردن کفی و پشتی صندلی که بیمار را در حالت های مختلف بین حالت نشسته 90 درجه و حالت دراز کش قرار می دهد و بازوی متحرک یونیت که چراغ  و تابلت یونیت بر آن سوار است و بخش اصلی یونیت که مدارات داخلی یونیت درون آن قرار گرفته است تشکیل شده است.

ورودی یونیت ها معمولا آب لوله کشی و هوای فشرده شده که از کمپرسور باد می آید می باشد . آب ورودی جهت خنک سازی مته (فرز) ، شست و شوی دهان بیمار با لیوان و مدار ساکشن و هوای ورودی هم جهت راه اندازی توربین ها و آنگل و کار کردن پدال و … به کار می رود.

شرکت مهندسی الکترونیک مهک جهت تعمیر اجزای مختلف یونیت آماده خدمت رسانی می باشد. برای کسب اطلاعات بیش تر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

رزومه

شرکت مهندسی مهک در سال 1397 در شهر قم تاسیس گردید.این شرکت با هدف انجام خدمات آموزشی و پژوهشی در زمینه های مختلف مهندسی الکترونیک از جمله تعمیرات تجهیزات الکترونیک,مخابراتی, سیستم های حفاظتی و نظارتی,شبکه های کامپیوتری,تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی و تجهیزات آزمایشگاهی و همچنین ارائه خدمات فنی و مهندسی به مراکز درمانی ایجاد شد. این شرکت با سابقه طولانی در زمینه ارائه، نصب و راه اندازی و خدمات فنی پس از فروش تجهیزات و لوازم مختلف آزمایشگاه‌های تحقیقاتی، صنعتی و آموزشی، دارای نمایندگی انحصاری شرکت‌های معتبر چینی می‌باشد.